Zmiany w algorytmach Google – jak wpłyną na Ciebie?

algorytm google

Niedawne zmiany w algorytmach Google przyniosły wiele korzyści dla stron internetowych. Największa wyszukiwarka skupiła się jeszcze bardziej na potrzebach osób, które z niej korzystają. Czym jest potrzeba klienta? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Czy wymyślne nazwy mają sens dla algorytmu Google?

Wiele firm skupia swoje działania na wymyślnych nazwach produktów czy usług. Może mieć to znaczenie marketingowe, ale dla SEO niekoniecznie. Tworząc nazwy, powinniśmy kierować się słowami kluczowymi, które nasz potencjalny klient wpisuje w wyszukiwarkę. On przecież szuka prostych rozwiązań.

Słowem kluczowym nie zawsze będzie nazwa Twojej firmy czy Twoje imię i nazwisko. Ludzie szukają konkretnego produktu, konkretnej usługi.

Przykład:

Jeśli szukasz legowiska dla psa, to wpiszesz w Google „legowisko dla psa”, a nie „Kowalski”.

Logiczne, ale rzadko stosowane przy tworzeniu stron niestety.

To musisz wiedzieć o algorytmie Google

Przez ostatnie dziesięciolecie Google generowało tytuły na przykład na podstawie tekstów html – tittle. Dziś jeszcze bardziej postanowili zagłębić się w tę metodę. Algorytmy inspirują się całymi treściami, pierwszymi akapitami oraz całą tematyką strony www. Posunięcie dość mądre po zorientowaniu się, że tak naprawdę często same tytuły były błędnie opisane.

Strona główna – home a algorytm Google

Powszechnie stosowana ,,strona główna’’ czy ,,home’’ z punktu widzenia Google i SEO nie jest dobra. Brak opisu także. Za duża liczba słów kluczowych może doprowadzić do braku efektów. Teraz ważny jest nie tylko sens treści napisanych umiejętnie z pomocą technik storytellingu, ale jeszcze bardziej ilość znaków w tytułach. Algorytmy znacząco zwracają uwagę na drogę okruszków strony i wygląd separatorów.

Artykuł nie na temat? To nie przejdzie!

Prawidłowo podpisane nagłówki i brak ciągłego powtarzania wyrażeń to droga, jaką ma obrać Twoja witryna. Zatem widoczność online osiągniesz poprzez wyróżnienie. Nie odkładaj go na później. Zwłaszcza teraz, kiedy ruch w internecie zwiększył się o 90%.

Tematyczne skupienie się na wymaganiach klientów, na tworzeniu dla nich tego, czego potrzebują od Twojej firmy, to dobry kierunek. Tak jak to robi bardzo znana firma, propagująca hasło: Nie masz iść do Pepco po to, czego potrzebujesz, to Pepco mówi ci, co jest Tobie potrzebne.

Jak zapewne zauważyliście, problem ze sprzedażą internetową mają nawet te firmy, które wspierają w sprzedaży czy marketingu, a co dopiero marki, u których ta strefa jest czarną magią,  tylko i wyłącznie dlatego, że nie są przygotowane technicznie i czerpią wiedzę z powstałych w czasie pandemii, niekoniecznie doinformowanych grup internetowych.

Nie zapominajmy o tym, że social media to przestrzeń dzierżawiona. Dlatego nie warto zaniedbywać własnej strony internetowej.

Na koniec zadam Ci pytanie – co musiałoby się wydarzyć w życiu Twojej firmy, abyś wybrała drogę logiki internetowej i nie posiadała pustej strony www?

Joanna Gizgier CEO w marce by Fehu

Związana z branżą IT od ponad 11 lat. Zajmuje się projektowaniem i implementacją stron internetowych, e-sklepów, platform streamingowych, blogów. Jest specjalistką w optymalizacji i działaniach SEO. Zajmuje się, także kwestiami związanymi z identyfikacją wizualną marki. Autorka szkoleń: „Twoje miejsce w sieci” czy „Firmowe błędy w poruszaniu się online”. Gość i prelegentka wielu konferencji. Pracuje z pasją, starając się realizować zobowiązania podjęte wobec klientów i czuję się odpowiedzialna za ich powodzenie. Swoje działania opiera na technikach quick wins i insights. Jak sama podkreśla: zamiast porażek zbiera doświadczenia. Zamiast ulegać schematom, łamie zasady i znajduje szerszą perspektywę.

Tutaj mnie odkryjesz: https://byfehu.art/

Wpisz w Google hasła przewodnie mojej marki:

#tykamrzetelnie #stronazarabia #łamschematy #byfehu

Facebook: https://www.facebook.com/byFehuotwieramfirmomdrzwidoswiataonline

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/joanna-gizgier-533064115/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *