Izabela Tomiczek-Pitlok „CHAT GPT – szansa dla budowania marki osobistej?”

Budowanie marki osobistej w wirtualnym świecie nie jest łatwe. Wiele osób szuka sposobów i narzędzi, by ich działania były jak najbardziej efektywne, a oni sami: rozpoznawalni. Czy sztuczna inteligencja może w tym pomóc? O tym przeczytasz poniżej.

Niedawno świat obiegła informacja o programie sztucznej inteligencji opracowanym przez firmę OpenAI – organizację promującą odpowiedzialne wykorzystywanie sztucznej inteligencji w sposób bezpieczny dla ludzkości. Mowa o Chat GPT, którym zachwyciły się tłumy. Okazało się jednak, że równie duża jest społeczność, która takie wykorzystanie sztucznej inteligencji skrytykowała.

CHAT GPT – co to takiego?

To darmowy program, dostępny dla każdego, kto się zarejestruje na stronie https://chat.openai.com. Poprzez wykorzystanie algorytmów Chat GPT symuluje rozmowę z prawdziwym człowiekiem. Ty wpisujesz pytanie, a chat bot, analizuje jego treść i generuje odpowiedź: sensowną i adekwatną do kontekstu, dzięki czemu w pierwszej chwili masz poczucie, że rozmawiasz z drugim człowiekiem. Oczywiście, im dłużej taka „konwersacja” potrwa, tym bardziej to poczucie się rozmyje, jednak nadal będziesz otrzymywał odpowiedzi na temat.

Dzięki algorytmom przetwarzania języka naturalnego narzędzie to jest wykorzystywane w różnych aplikacjach, czatach na żywo, serwisach klienckich czy wirtualnych asystentach. Chat bot może także zbierać informacje dotyczące Twoich klientów – analizować ich pytania, preferencje, wybory, opinie.

Czy CHAT GPT może pomóc w budowaniu marki osobistej?

Jak najbardziej! Chat bot stwarza ogromne możliwości! Na pewno nie zastąpi Cię w opracowaniu strategii działania ani nie stworzy za Ciebie persony czy produktu w postaci e-booka. Może Cię jednak wesprzeć m.in. w tworzeniu:

  • nowych, angażujących treści na social media, w tym: chwytliwych, przykuwających uwagę nagłówków do postów;
  • wpisów na bloga;
  • pomysłów na grafiki do postów;
  • skutecznych hashtagów, pozwalających dotrzeć do nowych odbiorców;
  • newsletterów.

Jak przekonują zwolennicy tego narzędzia, umiejętne korzystanie z Chat GPT i formułowanie precyzyjnych komend pozwala zaoszczędzić czas, zwiększyć skuteczność działania, a także dopasować ofertę czy content do faktycznych oczekiwań klientów.

Sztuczna inteligencja czy realny człowiek?

Pamiętaj, że korzystając z Chat GPT, polegasz na sztucznej inteligencji. Nawet jeśli stworzysz post/wpis blogowy/artykuł na portal, usiądź i na spokojnie go przeczytaj, przeanalizuj, zweryfikuj i zmodyfikuj. Dodaj swój punkt widzenia, opinię, wzbogać o własną wiedzę i doświadczenie. W końcu w Twojej dziedzinie to Ty jesteś ekspertem, prawda? A sztuczna inteligencja, jak się okazuje, może się mylić.

I tak jak zachęcam Cię do wypróbowania Chat GPT, to równie gorąco namawiam do zachowania zdrowego rozsądku. Nic nie zastąpi Twojemu klientowi bezpośredniego kontaktu z Tobą jako właścicielem firmy czy z Twoim pracownikiem. Tylko kontakt 1:1 z realnym człowiekiem da klientowi poczucie, że jest ważny, potrzebny i wysłuchany. A Twoja energia, autentyczność, uśmiech i życzliwość przyciągną do Ciebie klientów znacznie łatwiej niż sztuczna inteligencja.

Budujesz markę osobistą? Skorzystaj ze wsparcia specjalistów!

Sztuczna inteligencja to narzędzie, które może usprawnić działania w wielu branżach, szczególnie dotyczących powtarzalnych zadań czy analizowania i przetwarzania danych. Warto pamiętać, że budowanie silnej marki to dynamiczny, czasem nieprzewidywalny proces, polegający w dużej mierze na nawiązaniu i utrzymaniu relacji z odbiorcą. Dlatego też zamiast w 100% polegać na algorytmach i chat botach, warto rozważyć współpracę z agencją marketingową lub specjalistą od budowania marki osobistej, szczególnie na początku drogi. Zamiast suchego tekstu od Chat GPT zyskasz przestrzeń do wymiany pomysłów, energii, burzę mózgów, kreatywność oraz wiedzę, jak w praktyce wykorzystywać różne narzędzia, w tym to najważniejsze: własny intelekt.

Jeśli nie do końca wiesz, jak przyciągnąć do siebie odbiorców, jakie treści tworzyć, jak wprowadzić w życie swoje pomysły lub wciąż zastanawiasz się, w którą stronę pójść, zapraszam do kontaktu i skorzystania z bezpłatnej konsultacji dotyczącej rozwoju własnej marki.

Izabela Tomiczek-Pitlok – kobieta pełna mocy, inspiratorka, nieustannie motywująca innych do działania. Zawodowo: specjalistka od budowania marki osobistej, właścicielka agencji marketingowej wspierającej kobiece i męskie biznesy w budowaniu marki online, pomysłodawczyni i założycielka międzynarodowego projektu „Kobiecy Challenge”, redaktor naczelna portalu Świat Kobiecej Mocy, współautorka książki „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie”.

kontakt@kobiecychallenge.com

https://kobiecychallenge.com/

https://swiatkobiecejmocy.com/

https://kobiecychallenge.com/produkt/ksiazka-swiat-kobiecej-mocy-niezwykle-historie-11-kobiet-ktore-odwazyly-sie-zmienic-swoje-zycie/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *