Podsumowanie wydarzenia II Forum Prawo Kobiet

W dniu 13 kwietnia w hotelu Novotel we Wrocławiu odbyło się II Forum Prawo Kobiet wraz finałem kampanii społecznej „TAK! Jestem SuperWOMAN”.

Wydarzenie zgromadziło 100 uczestniczek i uczestników, w tym finalistki akcji, partnerów oraz zaproszonych gości.

Forum to coroczne spotkanie skupiające się na wsparciu kobiet w różnych aspektach ich życia, od rozwoju osobistego po prawa i możliwości zawodowe.

W trakcie wydarzenia uczestniczki miały okazję wysłuchać inspirujących wystąpień ekspertek z różnych dziedzin.

Ewelina Salwuk-Marko poruszyła kwestie związane z dobrym PR marki osobistej, Monika Skorykow zwróciła uwagę na fundamenty asertywności i komunikacji odważnej. Joanna Idzikowska zainspirowała uczestników prezentacją „Mocna jak stal”, a Alina Adamowicz – Alka positive zaoferowała praktyczne porady dotyczące dbania o własne zdrowie psychiczne i fizyczne, podkreślając znaczenie równowagi między pracą a życiem prywatnym.

O talentach I supermocach, których nie należy ignorować mówiła Adrianna Kasprzak, mecenas Ewelina Miśko-Pawłowska podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę uczestniczek na dwie naczelne prawne zasady majątkowe w relacjach partnerskich. Z przyjemnością uczestniczki dały się porwać podróżniczce Ewie Chwałko w podróż Łukiem Karpat.

Podczas wydarzenia nagrodzono trzy najbardziej inspirujące historie kampanii TAK Jestem SuperWOMAN, pokazujące siłę i determinację kobiet, które przełamują bariery i realizują swoje pasje oraz cele.

Internauci w głosowaniu wyróżnili 3 historie:

Kamila Skrobek
“Od zawsze towarzyszyła mi samotność i myślałam, że tak wygląda życie. Podejmowane wybory życiowej drogi czy relacji damsko męskich to totalny dramat, nie wiedziałam jak o siebie dbać. Stawiałam potrzeby innych na pierwszym miejscu a o swoich całkowicie nie myślałam, więc wybierałam najgorsze możliwe opcje.
W dorosłe życie weszłam jako sierota z nerwicą, depresją, próbami samobójczymi. ”

Kinga Muzyka
“Jak zapewne w każdej historii „superwoman” musiałam przejść przez piekło, żeby znaleźć się w niebie. Jeszcze do niedawna żyłam ze świadomością, że chyba jestem najbardziej pokrzywdzoną kobietą przez los.”

Anna Tafelska
“Dziewiętnastego lipca, w urodziny mojej mamy, rozpoczynają się skurcze porodowe.
Po 3 dobach ciągłej akcji porodowej przychodzi na świat mój pierwszy syn. Jednak ból nie znika. Nie ma dnia kiedy nie cierpię. Poród uruchamia uśpioną dysfunkcję mięśni i tkanek miękkich – FIBROMIALGIĘ.”

Wyróżnienie Kapituły Nagrody

Joanna Staruszkiewicz
“Wielkie plany i nadzieje.
Ot tak zakładam aparat ortodontyczny, żeby na ślubie być piękną i wyjątkową panną młodą. Przecież cały świat stoi przede mną otworem. Sielanka trwa.
Ściągam aparat ortodontyczny po 2 latach i nagle okazuje się, że zęby szczęki dolnej ruszają się i chybotają chcąc jak najszybciej być poza zgryzem. Szok i niedowierzanie.
Piękna bajka zamienia się w horror.”

II Forum Prawo Kobiet było również okazją do networkingu i wymiany doświadczeń, co zostało dodatkowo wzbogacone przez konkurs wizytówkowy z nagrodami na zakończenie wydarzenia.

Dzięki takim inicjatywom jak Forum Prawo Kobiet oraz kampania „TAK! Jestem SuperWOMAN”, coraz więcej kobiet otrzymuje wsparcie, inspirację i narzędzia niezbędne do tego, aby aktywnie kształtować swoje życie i przyszłość.

Fundacja Prawo Kobiet kontynuuje swoją misję edukacji i wsparcia, otwierając drzwi do nowych możliwości dla kobiet w Polsce.

Cieszę się, że nasze Forum pozwala kobietom z różnych miejsc, środowisk na połączenie się ze sobą, dzielenie się doświadczeniami i wzajemne wsparcie.

Jest dla mnie niezwykle budujące, że kobiety na wydarzeniach jakie organizujemy w ramach Fundacji Prawo Kobiet, mogą poczuć się swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zyskać nowe perspektywy na swoje problemy i wyzwania”.

Mówi Ewelina Miśko-Pawłowska – prezes Fundacji

Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia mieli okazję przeżyć dzień pełen inspiracji i wiedzy także dzięki wsparciu partnerów i patronów medialnych.

Materiały prasowe: Prawo Kobiet

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *