Network marketing – czy to dla mnie?

network marketing

Słyszysz wiele o network marketingu i zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Z jednej strony docierają do Ciebie głosy, które polecają, a z drugiej te, które zniechęcają? Nie masz doświadczenia w tej branży i obawiasz się, jak sobie poradzisz? Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czy to także Twoja droga.

Network marketing to model, z jakiego coraz chętniej korzystają kobiety. Dlaczego? Szukają nowych wyzwań, chcą być niezależne finansowo, rozwijać się, poznawać innych ludzi i pracować na siebie, a nie dla kogoś. To jednak nie wszystko.

Jakie są zalety network marketingu?

Network marketing posiada wiele zalet, które przyciągają ludzi do tego modelu biznesowego. Wśród nich znajdują się na pewno:

 • niski koszt wejścia – nie musisz inwestować zawrotnych kwot w zakup towarów czy wynajem lokalu, w związku z tym niskie jest także ryzyko finansowe w przypadku niepowodzenia (może to być dla Ciebie istotne, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z własnym biznesem);
 • potencjalnie wysokie zarobki – Twoje zyski zależą oczywiście od ilości pracy, jaką włożysz we własny biznes, jednak możliwość budowania własnego zespołu i pasywnego dochodu w wielu przypadków przyniosła naprawdę wymierne efekty;
 • wsparcie i szkolenia – większość firm działających w network marketingu oferuje wsparcie i szkolenia dla swoich dystrybutorów; dzięki temu możesz liczyć na ciągły rozwój i doskonalenie umiejętności zarówno w zakresie sprzedaży, jak i zarządzania biznesem;
 • budowanie relacji – network marketing opiera się na budowaniu relacji z ludźmi; jeśli więc nie wyobrażasz sobie życia bez rozwijania relacji społecznych, ten model biznesowy może być dla Ciebie szczególnie atrakcyjny;
 • elastyczność czasowa – pracujesz wtedy, kiedy możesz – dostosowujesz swój harmonogram pracy do indywidualnych potrzeb i obowiązków;
 • możliwość pracy zdalnej – nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz; w network marketingu możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie.
network marketing

Network marketing – dla kogo?

Praca w network marketingu może być odpowiednia dla osób z różnymi celami i potrzebami. Nie ogranicza się ona tylko do mam, które zajmują się domem i dziećmi i potrzebują „dorobić”. Dla kogo jeszcze jest ta droga?

 • Osoby poszukujące dodatkowego dochodu

Nawet jeśli pracujesz na etacie, nic nie stoi na przeszkodzie, byś rozpoczęła swoją przygodę z network marketingiem. Dzięki temu, że to od Ciebie zależy, ile czasu możesz na taką działalność poświęcić, network marketing może stanowić dla Ciebie nowe, a jednocześnie niezobowiązujące wyzwanie.

 • Osoby przedsiębiorcze

Chcesz zacząć rozwijać własny biznes, jednak obawiasz się ryzyka i wysokich kosztów? W tym modelu biznesowym możesz na początku zainwestować naprawdę małą kwotę, a z czasem, jeśli się w tym odnajdziesz, rozwijać swoją działalność.

 • Osoby poszukujące elastyczności czasowej

Network marketing świetnie się sprawdzi w przypadku osób, które potrzebują elastycznego harmonogramu pracy, który mogą modyfikować w zależności od sytuacji, okoliczności oraz innych obowiązków: zawodowych i prywatnych.

 • Osoby, dla których liczą się relacje

Network marketing opiera się na budowaniu relacji z ludźmi i wspieraniu innych w osiągnięciu ich celów. Jeżeli cenisz sobie kontakty międzyludzkie i chcesz pomagać innym, praca w tym modelu biznesowym może być dla Ciebie bardzo satysfakcjonująca.

 • Osoby poszukujące rozwoju osobistego

Zależy Ci nie tylko na tym, by rozwijać się zawodowo? Równie ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty? Świetnie się składa – network marketing oferuje wiele możliwości szkoleniowych i rozwojowych. Możesz zdobywać nowe umiejętności w zakresie sprzedaży, komunikacji, zarządzania zespołem i wielu innych.

network marketing

Klucz do sukcesu w network marketingu

Kluczem do sukcesu w tej drodze jest determinacja, wysiłek i konsekwencja. Network marketing jest wymagający. To nie tylko prezentowanie innym produktów, które znasz i wiesz, że są wartościowe. To także opracowywanie strategii, zdobywanie nowych umiejętności, czas poświęcony na rozwój własnego biznesu. Jednak możliwość osiągnięcia finansowej niezależności oraz spełnienia zawodowego sprawia, że warto podjąć to wyzwanie.

Aneta Mazurkiewicz – pasjonatka zdrowia, pomaga kobietom zadbać o siebie, swoją kobiecość, rozwój osobisty i niezależność finansową.

https://www.facebook.com/aneta.mazurkiewicz.7

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *