Relacja z konferencji ODWAŻNE KOBIETY “opowiem Ci moją historię”

Pierwszy weekend maja w miejscowości Żylina na Słowacji upłynął pod znakiem kobiecej energii. W ramach trzeciej edycji międzynarodowego projektu ODWAŻNE KOBIETY “opowiem Ci moją historię” odbyło się tam wyjątkowe spotkanie.

Projekt ODWAŻNE KOBIETY “opowiem Ci moją historię” powstał z inicjatywy Magdaleny Ratajewskiej, a zrealizowany został dzięki Związkowi Polaków w Kalabrii. Z założenia miał na celu wspieranie kobiet, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, wieku czy doświadczeń, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz motywowanie ich do działania. Tegoroczna edycja, którą wraz ze Związkiem Polaków w Kalabrii współrealizowała Fundacja „Pro Polonia”, udowadnia, że cel został zrealizowany.

Warsztaty ze specjalistkami

Zgodnie z ideą projektu, podczas spotkań ODWAŻNYCH KOBIET, prowadzone są warsztaty. Nie inaczej było tym razem. Uczestniczki, które przyjechały do Żyliny z Włoch, Niemiec, Austrii, Polski i Czech, wzięły udział w dwóch warsztatach. Pierwszy z nich poprowadziła Sylwia Miller. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, pokazywała innym Paniom, jak wytyczać granice w poszanowaniu własnego ciała i kobiecej czułości. 

Drugi warsztat, przygotowany przez Iwonę Dziweńko, polegał na poszukiwaniu odpowiedzi na pytania:

 • dlaczego już na sam widok niektórych osób reagujemy złością;
 • czy inni są naszym lustrzanym odbiciem;
 • z jakiego powodu warto skupiać się na podobieństwach między nami, zamiast ciągle doszukiwać się różnic.

Uczestniczki warsztatów nie kryły ani łez wzruszenia, ani tych oczyszczających, wynikających z przepracowania trudnych doświadczeń czy przekonań. Na koniec dziękowały prowadzącym za to, że umożliwiły im spotkanie z ich wewnętrznym “JA”. 

“opowiem Ci moją historię”

W sobotę, 6 maja, na Zamku Budatin odbyła się uroczysta konferencja – główny punkt tego projektu. W trakcie jej trwania kilkanaście ODWAŻNYCH KOBIET podzieliło się ze zgromadzoną publicznością swoimi historiami. Wiele z tych opowieści dotyczyło traumatycznych przeżyć, ale także pokazywało drogę wychodzenia na prostą, odbudowywania swojej pewności siebie i walki o szczęście.

Każda z przemawiających kobiet udowodniła na własnym przykładzie, że do zmiany własnego życia potrzebna jest odwaga. Dzięki niej można wydostać się nawet z najbardziej toksycznej relacji, rozprawić się z demonami przeszłości oraz odzyskać spokój i wewnętrzną równowagę.

Relacja w mediach

Podczas tego majowego weekendu uczestniczkom towarzyszyły również media: przedstawicielka austriackiego Radia PoloNews – Dorota Fischer oraz dziennikarz włoskiej telewizji VIDEO PYJA – Jacek Pydyn. Były zatem wywiady z inspirującymi kobietami, ciekawe rozmowy i mnóstwo dobrej energii. 

Chwila na relaks i zwiedzanie

Organizatorzy wydarzenia dopilnowali także tego, by kobiety biorące udział w projekcie miały okazję się zintegrować, poznać bliżej i zrelaksować. Dzięki wspólnemu zwiedzaniu Żyliny, a także pobliskiej miejscowości Rajeckie Teplice wszystkie Panie miały okazję zadbać nie tylko o ducha, ale też o ciało. 

Gratulujemy Organizatorom tego projektu! Takie inicjatywy pomagają kobietom wyjść z cienia, uwierzyć w siebie i własną moc! 

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia!

  Więcej na temat Projektu i Organizatorów:

  www.odwaznekobiety.com

  Facebook – Odważne Kobiety – Donne Coraggiose

  Podobne artykuły

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *