„Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie”

Są książki, które już samym tytułem mówią: „Jestem książką, którą trzeba przeczytać!”. Kiedy je otwieramy, z każdą kolejną stroną przekonujemy się, że na papierze można przekazać ogrom emocji: smutku, lęku, zwątpienia, ale także nadziei, wiary w lepsze jutro, szczęścia. Jedną z takich książek jest „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie”. 

„Świat Kobiecej Mocy” to książka, która dowodzi, że dla nas, kobiet, niemożliwe nie istnieje. Jak doszło do tego, że powstała? Co miała na celu? Do kogo jest skierowana? Czy warto ją przeczytać? O tym przeczytacie poniżej. 

Od pomysłu do realizacji

Zazwyczaj rzadko dowiadujemy się, jak wyglądało tworzenie książki „od kuchni”. W tym wypadku uważam, że wiedza o tym, jak ta książka powstawała, jest niezbędna, by spojrzeć na tę pozycję tak, jak na to zasługuje. Jak doszło do wydania „Świata Kobiecej Mocy”? W ubiegłym roku w klubie Kobieta & Biznes padł pomysł stworzenia książki, będącej namacalnym dowodem na to, że siła jest kobietą. I chociaż członkinie klubu znały się w większości tylko wirtualnie, wkrótce pomysł zaczął nabierać realnych kształtów. Książka będąca zbiorem autobiografii powstała w mgnieniu oka. 

Każda ze współautorek z zapałem, ale też drżeniem serca, spisała historię swojego życia. Z czasem okazało się, że wspólna praca nad książką była idealną okazją do tego, by wreszcie spotkać się na żywo, co miało miejsce podczas sesji okładkowej. Niedługo później do grona autorek dołączył Gość Specjalny – Beata Borucka, znana większości jako „Mądra Babcia”. Jak sama przyznała, nigdy wcześniej nie podzieliła się z nikim tak osobistymi wyznaniami, jak zrobiła to w książce „Świat Kobiecej Mocy”

Zwieńczeniem dzieła była uroczysta premiera książki, która odbyła się 20.10.2022 r. w (uwaga!) Rzymie! Te niesamowite kobiety postanowiły, że tak wyjątkowa książka wymaga równie wyjątkowej oprawy, a później, nie zważając na liczbę kilometrów do pokonania, wszystkie spotkały się w Rzymie.

Czy faktycznie jest to wyjątkowa książka? 

Tak! Zdecydowanie i bezapelacyjnie! W książce znajdziecie historie 11 kobiet, które w pewnym momencie życia postawiły na siebie i swoje szczęście. Niektóre po bardzo trudnych przeżyciach, toksycznych związkach, miesiącach/latach bycia nie tam, gdzie pragnęły. Wszystkie jednak postanowiły zawalczyć o swoje marzenia. Jak pokazują na kartach książki, wymagało to ogromnej odwagi, ale… udało się! 

Każda historia to szczera, czasem lekko gorzka, opowieść o tym, jak różnie układać się może życie, a także jak nasze teraźniejsze decyzje wpływają na przyszłość. Ale przede wszystkim to historie o tym, że w każdej z nas drzemie moc i odwaga do tego, by to życie, jeśli nie jesteśmy z niego zadowolone, zmienić. 

W moim odczuciu ta książka to prawdziwy i jakże bliski prawdy obraz każdej z nas. W końcu każda kobieta miewa momenty, kiedy czuje się bezradna, bezsilna, zagubiona… Z tych historii aż bije nadzieja, że to są tylko momenty. Po przeczytaniu wszystkich autobiografii łatwiej uwierzyć, że jeśli naprawdę chcemy, możemy stać się silnymi, pewnymi siebie i świadomymi swojej wartości kobietami sukcesu. 

Dla kogo jest ta książka?

Książka „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie” to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety, niezależnie od wieku. W związku z tym, że znajdziecie tu autobiografie kobiet w różnym wieku, każda Czytelniczka może utożsamić się z inną historią, wyciągnąć z niej to, co na dany moment jest jej potrzebne. Uważam, że to ogromna zaleta tej pozycji. 

Ja z dużym wzruszeniem, a czasem wręcz ze łzami, czytałam te historie, poznawałam ich bohaterki. Współczułam, podziwiałam, trzymałam kciuki… Na koniec pojawiła się we mnie myśl: „Wow! Niesamowite! Muszę je poznać na żywo!”.

Jeśli zatem rozwój osobisty nie jest Wam obcy, lubicie czytać historie, które napisało samo życie, potrzebujecie inspiracji/motywacji/lekkiego kopa do działania, ta książka będzie idealna!

Polecam!

Magdalena Madejska – pisarka, copywriterka, autorka bloga „Moje myśli ukryte” oraz powieści „Jeszcze będziesz szczęśliwa”.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *