„Odkryj w sobie piękno…” – niezwykły projekt Kasi Kowaliszyn

Media zewsząd atakują nas wyidealizowaną definicją piękna. W reklamach widzimy młode, szczupłe i szczęśliwe kobiety. Jaki jest tego efekt? Kompleksy, niskie poczucie własnej wartości kobiet i brak wiary w siebie u kobiet, którym do rozmiaru S daleko. Czy tak powinno być?

Nie! I na szczęście jest coraz więcej inicjatyw, które z takim wyidealizowanym kanonem piękna walczą. Jedną z nich jest projekt „Odkryj w sobie piękno”. Jego pomysłodawczyni, Katarzyna Kowaliszyn, zorganizowała akcję, dzięki której kobiety, niezależnie od wieku, doświadczeń życiowych czy właśnie rozmiaru ubrania zobaczyły w sobie piękno. W ramach akcji 24 lipca we Wrocławiu odbyła się wyjątkowa sesja zdjęciowa. Magazyn Świat Kobiecej Mocy z przyjemnością objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Piękno uwiecznione w obiektywie

Uczestniczki projektu wzięły udział w sesji zdjęciowej w bieliźnie. Efekty końcowe sesji będzie można podziwiać w planerze, w którym znajdzie się miejsce na fotografię każdej z tych kobiet. Dzięki temu każdy, kto weźmie w rękę planer, zobaczy, że piękno jest w każdej z nas! Dochód ze sprzedaży planera będzie przeznaczony na realizację kolejnych edycji projektu.

Planer „Odkryj w sobie piękno” jest już dostępny w przedsprzedaży.

Cena planera: 49zł

Sesja stanowi także punkt wyjścia do kampanii społecznej, jaka zostanie zorganizowana w najbliższej przyszłości. Ma ona na celu wspierać kobiety w:

 • odkrywaniu własnej atrakcyjności,
 • podnoszeniu poczucia własnej wartości,
 • zrozumieniu, że waga nie świadczy o tym, ile są warte.

Kolejne edycje projektu są planowane w całej Polsce.

Jak poczuć się piękną?

Większość kobiet chce czuć się pięknie, atrakcyjnie, dobrze. Nie ma wątpliwości, że najważniejsza jest tu praca nad sobą i własnymi przekonaniami lub też przykrymi doświadczeniami z przeszłości. Czasami, gdy nasza samoocena legnie w gruzach, warto skorzystać z pomocy specjalisty. A kiedy już jesteśmy na dobrej drodze do zaakceptowania siebie, spróbujmy zadbać o to, by czuć się lepiej na co dzień. Jak? Uczestniczki projektu „Odkryj w sobie piękno” poznały ostatnio kilka patentów:

 • profesjonalnie dobrana bielizna – podkreśli atuty każdej kobiety, a także sprawi, że będzie ona pewniejsze siebie, a przede wszystkim: zdrowsza (w przypadku kobiet z dużym biustem dobrze dobrany biustonosz pozwala odciążyć kręgosłup!);
 • sesja zdjęciowa z życzliwym, empatycznym fotografem, który potrafi uwydatni za zdjęciach nawet najbardziej ukryte piękno – każda kobieta ma w sobie coś, co może uczynić swoim największym atutem: ładne oczy, kształtne usta, piegi…; dobry fotograf jest w stanie pokazać nam, jak widzą nas inni ludzie;
 • uśmiech – to największa ozdoba każdej kobiety!

Piękne ciało niezależnie od rozmiaru

Aby dobrze czuć się we własnym ciele, warto o to własne ciało zadbać. Jak? Po pierwsze – od środka: odpowiednia dieta, ruch i nawadnianie. Po drugie: kosmetyki dedykowane poszczególnym typom skóry. Ciało każdej kobiety wymaga innej pielęgnacji. Dlatego też należy szukać takich produktów, które sprawią, że nasze ciało, czy to w rozmiarze XS, czy to w rozmiarze XXL będzie wyglądało tak, jak powinno: promiennie i zdrowo. Efekty regularnego stosowania dobrych kosmetyków: piękna, nawilżona skóra, zadbana cera i świetne samopoczucie!

Podziękowania

Uczestniczki oraz pomysłodawczyni projektu kierują szczególne podziękowania dla instytucji oraz osób, które wsparły akcję w dniu sesji. Są to:

 • Świat Biustonoszy który zadbał o profesjonalny dobór bielizny oraz przepiękne stylizacje;
 • Clarena – przygotowała niespodzianki i upominki dla uczestniczek: wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji ciała, które będą stanowiły wspaniałe wsparcie dla każdej z pań w dbaniu o urodę na co dzień, a nie tylko w dniu sesji;
 • Dream Hair – Katarzyna Goś oraz Klinika Pięknych Włosów Marlena Leśniak, które zadbały o stylizacje fryzur;
 • Natalia Howis z Makijażowni, Monika Frygiel ze Styl&MakeUp oraz Kalina Droździok – wykonały przepiękny, delikatny, podkreślający urodę każdej uczestniczki makijaż;
 • Stylownia – za dodatki w postaci biżuterii.

Podziękowania także dla partnerów i sponsorów akcji:

Klinika FEMIDEA

Keratin Hair Studio by Basia Anioł

Marta Śpik

Kobiety przy Kawie

Warto Znać

Więcej o akcji oraz o przyszłych działaniach związanych z projektem znaleźć można na tym fanpage’u.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *