Elżbieta Wereda: „Joga twarzy – jak ćwiczyć, by wyglądać młodo i promiennie?”

Większość kobiet marzy o tym, by jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie. Niektóre decydują się na inwazyjne, i często bolesne, zabiegi w salonach kosmetycznych. Inne poszukują naturalnych metod na zachowanie młodości. Jedną z rewelacyjnych i bezpiecznych metod dbania o swoją urodę jest joga twarzy. Jak jednak wykonywać ćwiczenia, by efekt zadowolił? O tym poniżej.

Joga twarzy to zestaw technik i ćwiczeń, dzięki którym wzmocnisz mięśnie twarzy, szyi i dekoltu, a także sprawisz, że Twoja skóra będzie wyglądała zdrowo i promiennie. Bez inwestowania w kosmetyki możesz spowolnić procesy starzenia. Wystarczy, że będziesz regularnie ćwiczyć. Pomogą Ci w tym poniższe wskazówki.

Krótki instruktaż z jogi twarzy

Jogę twarzy możesz z powodzeniem stosować samodzielnie w domu, wybierając porę, która jest dla Ciebie najbardziej dogodna. Najlepsze efekty dają ćwiczenia wykonywane codziennie, a przynajmniej kilka razy w tygodniu. Ćwicz przez minimum 15-20 minut.

 1. Rozgrzewka

Jak każdy trening, jogę twarzy także warto zacząć od łagodnej rozgrzewki. W tym celu wykonuj delikatne, ugniatające ruchy na twarzy. W ten sposób zrelaksujesz mięśnie i przygotujesz je do głębszych ćwiczeń.

 1.  Ćwiczenia na mięśnie oczu

Kurze łapki, chociaż są dowodem na to, że jesteś osobą, która lubi się śmiać, niekoniecznie są czymś, co chcesz widzieć na swojej twarzy. Jeżeli chcesz je zniwelować, ćwicz także te partie twarzy.

 • Mimowolne mruganie

Przez kilka sekund szybko mrugaj oczami, a następnie na chwilę je zamknij. Powtórz serię kilka razy, aby złagodzić napięcie wokół oczu.

 • Ćwiczenie „oczy na wprost”

Patrz w dowolny punkt oddalony od Ciebie, a następnie przenieś spojrzenie na swój nos. Powtórz ten ruch kilkakrotnie, aby wzmocnić mięśnie oczu.

 1. Ćwiczenia na mięśnie ust

Z biegiem lat kąciki naszych ust opadają, a uśmiech nie jest już taki sam jak kiedyś. Jeżeli zależy Ci na wyeliminowaniu zmarszczek wokół ust, wykorzystaj poniższe ćwiczenia.

 • Uśmiech szeroki i wąski

Wykonaj szeroki uśmiech, a następnie zamknij usta i przyciśnij je do siebie. Powtarzaj ruchy kilka razy, aby wzmocniać mięśnie wokół ust.

 • Dmuchanie Baloników

Napnij usta, jakbyś dmuchała w balonik. Utrzymaj napięcie przez kilka sekund, a później odpocznij. Dzięki temu ćwiczeniu poprawisz jędrność ust.

 1. Ćwiczenia na mięśnie szyi i podbródka

Wiele kobiet ze zgrozą patrzy w lustro, widząc w nim na swojej twarzy drugi podbródek. Na szczęście dzięki regularnemu ćwiczeniu jogi twarzy możesz pozbyć się go pozbyć.

 • Podnoszenie i opuszczanie szyi

Unieś głowę w górę, a potem opuść ją w dół. Powtarzaj ten ruch, aby wzmocnić mięśnie szyi i podbródka.

 • Oponowanie podbródka

Delikatnie przyciśnij język do podniebienia i unieś go w stronę podbródka. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie odpocznij. Powtórz kilka razy.

 1. Masaż i dotyki

Dotyk niewątpliwie poprawia samopoczucie. I nie chodzi tylko o czuły dotyk drugiego człowieka, ale także o ten, który możesz zafundować sobie sama.

 • Masaż twarzy

Stosuj delikatny masaż twarzy, używając łagodnych ruchów okrężnych. W ten sposób poprawisz krążenie krwi i przywrócisz blask swojej skórze.

 • Dotyk motyla końcówkami palców

Delikatnie stukaj opuszkami palców po twarzy, koncentrując się na miejscach, które wymagają uwagi. Pomoże Ci to w rozluźnieniu mięśni i odprężeniu skóry.

Potraktuj jogę twarzy jako prezent, który sobie ofiarowujesz. Wygospodaruj kilkanaście minut dziennie, podczas których skupisz się na sobie, na swoim ciele, oddechu i dobrym samopoczuciu. Niech to będzie chwila tylko dla Ciebie. Praktykuj jogę twarzy regularnie, pamiętając o odpowiednim nawodnieniu i zdrowej diecie. Dzięki temu Twoja twarz będzie wyglądała młodo i promiennie, niezależnie od Twojego wieku.

Elżbieta Wereda – instruktorka jogi twarzy, organizatorka warsztatów w różnych zakątkach Europy; prowadzi zajęcia grupowe oraz sesje indywidualne. Sama stanowi dowód na to, że jej metody działają – pomimo swoich 50 lat wygląda na co najmniej dekadę mniej. Pokazuje kobietom jak, niezależnie od wieku, zadbać o piękny wygląd twarzy, stosując odpowiednie ćwiczenia i masaże.

www.bellayogaface.com

Facebook

Instagram

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *