Twoje piękno w Twoich rękach

taping

Dokładnie rok temu przyjechałam na swój zakontraktowany 6-tygodniowy urlop z Kosowa. Sama nie wierzyłam, że zdecydowałam się na pracę Managera Medical Clinic & Spa Center w kraju, gdzie religia jest najważniejsza, a kobieta nic nie znaczy. Po kontrakcie na Bermudach podjęłam wyzwanie – kraj muzułmański – Kosowo.

Zawsze lubiłam wyzwania

Zacznijmy od początku, czyli od tego, kim jestem. Nazywam się Dorota Bylica i jestem kosmetyczką i instruktorem spa. Od 25 lat jeżdżę po świecie i uczę terapeutów różnych technik manualnych, by rozwijali swoje umiejętności i poznawali zasady funkcjonowania głównie kobiecego ciała. Od kiedy moje córki rozpoczęły swoje niezależne życie, podróżuję i tłumaczę, jak działa i jakie znaczenie ma dla urody układ limfatyczny, powięzi mięśniowe i same mięśnie.

Jak to się zaczęło?

Kosmetyka była moją pasją od zawsze. Po latach pracy w Polsce postanowiłam uczyć się technik manualnych w kraju, gdzie holistyczne podejście do zdrowia i urody jest tradycją wtopioną w kulturę. Wybór był jeden – słoneczna Italia. Jak wiadomo, w mentalności i kulturze włoskiej dbałość o urodę i ciało to norma. Przez całe Włochy ciągną się naturalne, ciepłe źródła. Z ich leczniczych właściwości korzystają ludzie odwiedzający te przepiękne miejsca oraz usytuowane w nich ośrodki wellness i spa.

Wellness to styl życia, zrozumienie swojego ciała, jego funkcji, relaks, prawidłowy oddech, zdrowe odżywianie, regularny detoks, sport, masaże i kąpiele wodne.

Trafiłam pod skrzydła wspaniałej Danieli Steiner w północnej Italii, która przygotowywała kadry najwyższej klasy do zarządzania centrami spa nie tylko na terenie Italii. Daniela kierowała nas do pracy również na tereny górskich ośrodków Szwajcarii, do Egiptu, Monako czy Paryża. My doskonale prowadziłyśmy ogromne centra spa w hotelach.

Po 5 latach wyjechałam do Kanady. Później zatrzymałam się w Anglii na całe 9 lat. W Szkocji aranżowałam i otwierałam jeden z nowszych ośrodków miejskiego spa w Aberdeen, gdzie później przez kilka lat regularnie szkoliłam zmieniający się personel.

Kolejna podróż to Bermudy, gdzie byłam instruktorem CACI i prowadziłam treningi z pracy z mikroprądami na poziomie komórek mięśniowych. Na wyspie byłam jedyną specjalistką, wykonującą makijaż permanentny kobietom borykającym się z problemami po chemioterapii.

Jak zdobywałam nowe doświadczenia?

To na Bermudach dowiedziałam się, jak ważny dla naszego zdrowia i urody jest układ limfatyczny. Jeśli nie jest odpowiednio rozruszany, tworzą się zastoje, blokujące przepływ limfy. Ma to wpływ na wewnętrzny detoks, bóle głowy, opuchlizny twarzy, ciała, oczu. Gdy dostarczasz organizmowi zbyt mało wody, limfa robi się leniwa i słabo krąży. To było zabawne, ponieważ na Bermudach szampan jest tańszy od wody.  

Twoje piękno w Twoich rękach | Świat Kobiecej Mocy

Kolejnym „przystankiem”, który nauczył mnie masażu podpoliczkowego (zwanego też buccalny lub trans buccalny) był Manhattan w Nowym Yorku. Ten masaż był niesamowity. Zaraz po nim umówiłam się na indywidualny kurs, który uświadomił mi, że tylko poprzez głęboki automasaż mogę naprawdę kontrolować swoją urodę oraz proces starzenia.

Ostatnie wyzwanie, przed którym stanęłam, to było Kosowo. Olbrzymie centrum medycyny estetycznej i spa w samym centrum Prisztiny. Albańskie kobiety mają nawyki kobiet arabskich. One nawet śpią w makijażu! W Kosowie zobaczyłam inny wymiar kobiety islamskiej. Były to kobiety ubrane bardzo wyzywająco, w obcisłe stroje, z dużymi dekoltami, z burzą przepięknych włosów bez nakrycia. Makijaż dzienny można było porównać do scenicznego lub wieczorowego. Ich stopień zainteresowania nowinkami w strefie beauty jest tak ogromny, że przeznaczają na zabiegi kosmetyczne ogromne kwoty. Bycie najpiękniejszą, jest dla nich warte bólu i wielu wyrzeczeń.

Będąc w Kosowie, pojechałam na kilka dni do Moskwy, gdzie otwierano bliźniaczy hotel. Miałam rozmawiać z kandydatami do pracy w spa. Tutaj spotkałam się z mistrzami rosyjskiej estetyki. Przyznam szczerze, że są oni o lata świetlne do przodu ze swoimi technikami estetycznymi w porównaniu do Europy.

Taping estetyczny, co to takiego?

Już kilka lat wcześniej w szkole masażu, ukończyłam kurs kinezjologiczny, czyli pracy z mięśniami przy użyciu taśm kinezjologicznych. Techniki cięcia taśm i naklejania znałam, ale to w Rosji pokazano mi wariant estetyczny na twarz i ciało. Efekty zdumiewały. Otrzymałam fantastyczne przygotowanie i ogrom wiedzy w temacie tapingu estetycznego nie tylko twarzy, ale i ciała.

Bez pracy…

W styczniu przyjechałam na 8 tygodniowy urlop… i już nigdy nie wróciłam do Kosowa. Zamknięto granice, a potem Centrum Medycyny Estetycznej i spa. Cały świat zastygł jak Pompeje po wybuchu Wezuwiusza.

Zostałam bez kontraktu, pracy, dostępu do banku i kontaktu z dyrekcją hotelu, która również straciła pracę. Do maja zastanawiałam się jak przenieść moją pracę instruktora spa do online’u, by mogły z niej korzystać szerokie rzesze kobiet.

Olśnienie

Któregoś dnia przyszło olśnienie. Pomyślałam, że jeśli połączę kropki, które los zsyłał mi w ostatnich latach, to wyjdzie wspaniała całość. Dotarło do mnie, że mogę uczyć kobiety automasaży, które rozbudują ich mięśnie. Na głowie mamy ich około 80, a sama twarz to około 60 mięśni. Jeśli mięsień nie jest ćwiczony, z dnia na dzień się kurczy, a jego funkcje stają się coraz słabsze.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak ogromne zniszczenie fundują sobie zabiegami z botoksem. Botoks ma za zadanie paraliżować mięśnie i dokładnie to robi. Mięsień sparaliżowany, to mięsień nieaktywny. Dla porównania spójrz na mięśnie osoby sparaliżowanej. Jak dużo czasu musi poświecić na rehabilitacje, by się wzmocniły i odzyskały swoją siłę. Mięsień nieużywany zanika. Jeśli jest systematycznie pobudzany do tego, by się rozciągać i wzmacniać, to skóra znajduje wspaniałe oparcie i zmarszczki znikają. Jeśli dodamy do tego specjalne techniki oklejania taśmami kinezjologicznymi, można uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Wykorzystuje się tu tzw. pamięć komórkową, o której piszę w najnowszym e-booku.

Z miłością do Twojego boskiego ciała

I tak z miłości do Twojego boskiego ciała, powstał autorski program Esthetic Taping Method. Uczy on krok po kroku, jak w ciągu 30 dni uzyskać rewelacyjne efekty porównywalne do tych uzyskiwanych za pomocą chirurgii plastycznej. Osobiście myślę, że lepsze, bo chirurg usuwa nadmiar skóry, a ja pracuję na mięśniach, które pobudzam do pracy.

Bardzo się cieszę, że mam szansę przekazać tę wiedzę kobietom, które nie decydują się na chemię, czy bolesne i kosztowne zabiegi kosmetyczne. Twoje piękno jest w Twoich rękach.

Stworzyłam kursy, ebooki, prowadzę live’y, które pokazują jak zadbać o twarz, szyję i dekolt. Tłumaczę, jak ważne jest oczyszczanie limfy, czyli detoks. Uczę automasaży i tapingu estetycznego do samodzielnego wykonania.

W styczniu będę pracować nad estetycznym tapingiem ciała. Daje on wiele możliwości modelowania ciała. W przyszłości pragnę zadbać o kobiety, które mają problemy z mięśniami, nadmiarem skóry po ciąży, czy bliznami po cesarskim cięciu. Jeśli temat Cię interesuje, znajdziesz mnie na: www.dorotabylica.pl, a także w social mediach:

  • FB @naturalne terapie – Dorota Bylica
  • IG #dora-kineziotape
  • YouTube – Dorota Bylica – Naturalne terapie.

Podobne artykuły

One Comment

  1. Od jakiego czas robię sobie masaż twarzy,na noc kleje taśmy. Widzę efekty twarz się lekko podniosła ku górze:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *