Kampania społeczna “TAK! Jestem SuperWOMAN” / II Forum Prawo Kobiet

Data: 1 grudnia 2023 – 13 kwietnia 2024

Finał: 13 kwietnia 2024

Miejsce: Wrocław

Organizator: Fundacja Prawo Kobiet

O wydarzeniu:

Wydarzenie składa się z dwóch części.

Część 1. Kampania społeczna “TAK! Jestem SuperWOMAN”

Kampania społeczna skierowana do kobiet, które chcą inspirować i podnosić na duchu inne kobiety, dając im wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

Historie kobiet pokazują innym kobietom, że drzemie w nich wewnętrzna siła, która może uwolnić by realizować swoją pasję i cele.

Akcja ma na celu budowanie świadomości kobiet otwieranie przed nimi drzwi, które do tej pory wydawały się zamknięte.

W kampanii Tak! Jestem SuperWOMAN biorą udział kobiety-siłaczki, które chcą podzielić się swoją historią, dodać otuchy i motywacji innym kobietom, które znajdują się na życiowym i prawnym rozdrożu.

Akcja ma charakter internetowego plebiscytu.

 • I etap – zbieranie historii
             
 • II etap – wyłonienie najciekawszych historii przez kapitułę programu
             
 • III etap – głosowanie internautów

Kampanię kończy Gala – 13 kwietnia 2023 r – podczas której nagrodzimy 3 najbardziej inspirujące historie i wyróżnimy 10 innych.

Kampania posiadać też będzie swoje ambasadorki – znane w swoich branżach a nawet medialne osoby, zachęcające kobiety do udziału w akcji.

Część 2. II Forum Prawo Kobiet

Coroczne spotkanie – konferencja dotycząca kobiet i ich życia i praw i możliwości w szerokim aspekcie.

Tematyka wystąpień i wykładów dotyczyć będzie m.in. kreowania ścieżki zawodowej, budowania społeczności wokół własnej marki, komunikacji i asertywności w relacjach, zarządzania sobą, zarządzanie czasem i projektami, rozwoju osobistego i zawodowego, zdrowia, prawa czy finansów.

Do udziału zaprosimy nie tylko ekspertów i uznane autorytety z konkretnych dziedzin, ale również osoby, które na co dzień prowadzą działania edukacyjne skierowane do kobiet.

O organizatorze:

Projekt prawokobiet.pl powstał po to, by prawo stanowiło narzędzie wzmacniające pozycję KOBIET.
Naszym celem było i jest pomaganie kobietom – wskazywanie odpowiedzi na nurtujące pytania, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.
Wciąż wierzę, że dzięki naszej obecności wielu kobietom jest łatwiej w życiu na co dzień, kiedy to każdy dzień niesie nowe wyzwania.
Wciąż zależy mi, aby kobiety korzystały z naszej wiedzy, doświadczenia i znalazły u nas liczne wskazówki, porady, inspiracje i wsparcie.

W ciągu 7 lat mocno się rozwinęłyśmy, początkową działalność pro bono przekształciłyśmy w Fundację, realizujemy nowe zadania i projekty.

Jako Fundacja Prawo Kobiet prowadzimy szereg działań i projektów

 • Bezpłatne porady prawne Porady udzielane są przez założycielki Fundacji oraz prawników-Ambasadorów Fundacji. Spotkania odbywają się online i offline w kilku miastach Polski
             
 • Profil na Facebooku. Dynamiczne źródło informacji na temat najważniejszych aspektów prawnych, które mogą dotyczyć kobiet w różnych dziedzinach życia
             
 • Grupa Porady Prawne dla kobiet na Facebooku. Rozwijając naszą misję w mediach społecznościowych, stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku – “Prawo Kobiet”. Jest to bezpieczna i przyjazna przestrzeń wsparcia, gdzie kobiety z różnych środowisk mogą dzielić się swoimi doświadczeniami,     pytaniami i potrzebami prawymi. Grupa jest moderowana przez naszych          prawników.
             
 • Kobieco o kawie przy sprawie   Cykliczne, comiesięczne spotkania przedsiębiorczych kobiet w dużych miastach Polski. Przestrzeń, gdzie kobiety dbające o swój samorozwój o różnym statusie zawodowym, cywilnym, wiekowym mogą spotkać się,   porozmawiać i zdobyć bezcenne informacje na temat własnego rozwoju osobistego i zawodowego. Organizowane są raz w miesiącu w różnych miastach Polski, spotkania są otwarte dla każdej zainteresowanej pani – wymagają rezerwacji miejsca.
             
 • Akcja społeczna SuperWOMAN. Inicjatywa społeczna, mająca na celu świętowanie prawdziwej siły kobiet i ich zdolności do pokonywania trudności, wyzwań. Ta akcja to      stworzone dla Was miejsce, gdzie możecie dzielić się swoimi historiami sukcesu, pokonywania trudności i odnajdywania swojej drogi do niezależności.
             
 • Forum Prawo Kobiet Merytoryczne spotkanie kobiet, podczas którego poruszonych zostało wiele ważnych dla kobiet kwestii min. w zakresie pozytywnej psychologii, seksuologii, komunikacji, asertywności w relacjach, zarządzania sobą, kreowania ścieżki zawodowej, budowania społeczności wokół własnej marki.
             
 • Kobieta w potrzebie. Cykl nieodpłatnych porad dla kobiet z powiatu wrocławskiego odbywający się w 3 gminach – w ramach konsultacji stacjonarnych i online. W projekcie przeprowadziliśmy 35 godzin konsultacji udzielając porad z prawa rodzinnego cywilnego i gospodarczego.

Dane Kontaktowe:

Ewelina Miśko-Pawłowska

Prezes Fundacji Prawo Kobiet, Pomysłodawczyni i redaktor naczelna PrawoKobiet.pl, Radca Prawny

 • e-mail: biuro@prawokobiet.pl       
 • tel. 501689 076

Edyta Muł-Pałka
Specjalistka ds. Social Media i Współpracy

 • e-mail: edyta@prawokobiet.pl
 • tel. 459 334 767

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *