„Dzień Kobiet – spotkajmy się na żywo” – relacja z targów dla rodzin polskich we Frankfurcie nad Menem

Dzień Kobiet to szczególny dzień w roku i świetna okazja do tego, byśmy my, kobiety, chociaż przez kilka godzin skupiły się na sobie i swoich potrzebach. Wiedzą o tym Kamila Berkowicz i Patrycja Puła: administratorki grupy „Jestem w ciąży – czyli przebieg, słownictwo i formalności w Niemczech”, które z okazji tegorocznego Dnia Kobiet zorganizowały niezwykłe wydarzenie. 

Wszystko zaczęło się od chęci celebrowania drugiej rocznicy założenia grupy „Jestem w ciąży – czyli przebieg, słownictwo i formalności w Niemczech”. Celem tej społeczności jest wspieranie przyszłych mam, które mieszkają lub zamierzają zamieszkać w Niemczech. Dwie administratorki grupy: Kamila i Patrycja postanowiły zorganizować małe, kameralne spotkanie. O ich planach dowiedziało się jednak stowarzyszenie POLintegro i… lawina ruszyła. 

Targi dla rodzin polskich w Niemczech

Nieformalne z założenia spotkanie, które miało raczej przypominać popołudnie spędzone w gronie przyjaciółek, przeobraziło się nagle w pierwsze targi dla rodzin polskich w Hesji pt. „Dzień Kobiet – spotkajmy się na żywo”. I tak, 5 marca przy polskiej parafii: Polska Misja Katolicka we Frankfurcie nad Menem spotkało się wiele wspaniałych Polek, które na co dzień mieszkają i pracują w Niemczech. Kobiet, dla których własny rozwój to jeden z zawodowych i osobistych priorytetów. Kobiet, które znalazły czas na to, by podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiedzieć na pytania uczestników, doradzić oraz zaoferować swój produkt lub usługę.

Wartościowa wiedza za darmo

Uczestnicy wydarzenia miały okazję zdobyć wiedzę i praktyczne wskazówki dotyczące: 

 • wielopieluchowania i produktów wielokrotnego użytku;
 • chust i nosideł;
 • doradztwa laktacyjnego;
 • artykułów ciążowych;
 • dietetyki;
 • manicure;
 • regulacji i henny brwi i rzęs;
 • brafittingu;
 • aromaterapii;
 • Access Bars;
 • zdjęć / photoshootingu;
 • doradztwa finansowego;
 • gimnastyki korekcyjnej;
 • produktów do nauki języka niemieckiego.

Nie zabrakło stanowisk, na których zainteresowane panie mogły znaleźć modowe i urodowe inspiracje. Pojawiły się kosmetyki Mary Kay, produkty Duo life, ręcznie robione torby, a także reprezentacja z Kosmedikstudio Moni.

Na wydarzeniu pojawił się też Polonijny Punkt Informacyjny, reprezentowany przez Panią Iwę Osińską, która zawsze i chętnie służy Polakom w Niemczech informacją i wsparciem w zakresie spraw urzędowych, formalności, ubezpieczeń czy kredytów.

Atrakcjom nie było końca

Ważnym punktem programu targów było spotkanie z Małgorzatą Urszulą Laska – autorką wielu książek dla dzieci i dorosłych, która podzieliła się swoją pisarską pasją i miłością do książek i z radością wpisywała kolejne dedykacje.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych. Dzieci świetnie bawiły się podczas gier i zabaw, a największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy. Śmiechom i zachwytom nie było końca.

Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować przygotowanych pyszności, zrelaksować się, zintegrować z innymi Polakami. Każda osoba opuszczała targi z uśmiechem na twarzy i drobnym upominkiem w ręku. 

Wyjątkowi goście

Gośćmi specjalnymi targów były: Pani Barbara Lange – Wiceprzewodnicząca Rady Obcokrajowców we Frankfurcie, społecznie i politycznie działająca na rzecz Polonii we Frankfurcie i Hesji oraz Pani Małgorzata Kazimierczyk – brafitterka i kobieta o sześciu specjalizacjach, która poprowadziła interesującą i niezwykle ważną prelekcję na temat raka piersi. 

Podziękowania

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania stowarzyszeniu POLintegro i parafii PMK we Frankfurcie nad Menem za udostępnienie sali i pomoc w przygotowaniach, prelegentom i osobom, które zechciały podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także wszystkim tym, którzy pojawili się na tym szczególnym Dniu kobiet.

Do zobaczenia za rok!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *