Sukces warsztatów „Jak być (nie)idealną?” w Belgii!

Sobota, 18 listopada, upłynęła w belgijskim mieście Gent pod hasłem bycia (nie)idealną. Kilkadziesiąt kobiet spotkało się tam, aby przekonać się, że nie muszą być we wszystkim perfekcyjne, aby czuć szczęście, satysfakcję i spełnienie. Jak wyglądały warsztaty i czy faktycznie nie musimy być idealne? O tym poniżej!

Warsztaty odbyły się w Instytucie Języka i Kultury Polskiej w Gandawie dzięki inicjatywie Izabeli Tomiczek-Pitlok – specjalistki od budowania marki osobistej, która spotkania dla kobiet organizuje nie od dziś. Tym razem do współpracy zaprosiła kobiety z prowadzonego przez siebie Klubu Kobieta i Biznes: Iwonę Kopacz, Małgorzatę Słomian i Monikę Wronę.

Ogromne zainteresowanie warsztatami

Głównym celem warsztatów było uświadomienie uczestniczkom, że nie muszą być idealne: 

  • nosić rozmiaru S lub XS,
  • świetnie zarabiać,
  • piąć się po szczeblach kariery,
  • dbać o makijaż każdego dnia,
  • być perfekcyjne we wszystkim, co robią,
  • być w związku,

aby czuć się szczęśliwe. Tematyka warsztatów okazała się strzałem w 10! W sobotnie popołudnie w Gent zjawiło się aż 27 kobiet: odważnych, gotowych do refleksji i pracy nad sobą. Każda z nich uczestniczyła w przygotowanych warsztatów aktywnie: zadając pytania, szukając odpowiedzi, wykonując ćwiczenia.

„Jak być (nie)idealną?” – dobre pytanie!

Kobiety, które wzięły udział w warsztatach, miały możliwość skorzystać z wiedzy i doświadczeń prowadzących. Tematy poszczególnych części były związane z tym, czym na co dzień zajmują się prelegentki.

  • Marka osobista – Izabela Tomiczek-Pitlok przypomniała, jak ważna dla osób budujących swoją markę osobistą jest odpowiednia strategia w mediach społecznościowych, a także właściwie skonstruowane bio i profesjonalne zdjęcie profilowe.
  • Teoria przyjaciółki – Iwona Kopacz przedstawiła uczestniczkom Teorię przyjaciółki, a także pokazała w praktyce, jak stosować ją na co dzień. Podczas tej części zgromadzone panie miały okazję zastanowić się, jakie przekonania blokują ich działania, a co je wspiera.
  • Toksyczne relacje – Małgorzata Słomian skupiła się na tym, czym jest toksyczna relacja. Wspólnie z przybyłymi kobietami szukały odpowiedzi na pytania, dlaczego w takie relacje wchodzimy, a także: jak się z nich uwolnić.
  • Życie i sukces w Belgii – Monika Wrona podzieliła się swoim przepisem na to, jak odnieść sukces na emigracji, a szczególnie w Belgii, a tym samym ograniczyć do minimum ryzyko niepowodzenia. Każda z uczestniczek miała możliwość spojrzeć na siebie zupełnie inaczej.

Polki na emigracji mają w sobie odwagę i determinację

Warsztaty „Jak być (nie)idealną?” w ocenie organizatorek stanowią dowód na to, że Polki na emigracji są odważne, zdeterminowane i gotowe do działania. Uczestniczki spotkania pokazały na własnym przykładzie, że chcą się rozwijać. Większość z nich już zmieniła swoje życie: pracę, zawód i spełnia swoje marzenia o lepszej przyszłości w obcym kraju.

Potrzebują jednak wsparcia i wskazówek dotyczących budowania satysfakcjonujących relacji, samoakceptacji, rozwijania własnego biznesu czy po prostu – życia na emigracji. Warsztaty takie jak te, które odbyły się w sobotę w Gent, są wspaniałą okazją do czerpania z doświadczeń, wiedzy i umiejętności innych kobiet, a zarazem: poszerzania własnej samoświadomości. A wszystko to razem jest kluczem do szczęśliwego, spełnionego życia nie tylko na emigracji.

Fot.: Fotografka Anna Kaczmarczyk

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *