ODWAŻNE KOBIETY „opowiem Ci moją historię”

Kobiety coraz śmielej mówią o swoich marzeniach, potrzebach, domagają się respektowania swoich praw. Niewątpliwie przyczyną takiego stanu rzeczy są inicjatywy, które mają wspierać właśnie panie w budowaniu samoświadomości, samoakceptacji i poczucia sprawczości. Jedną z takich inicjatyw jest projekt ODWAŻNE KOBIETY. Jaki jest jego cel oraz do kogo jest skierowany? O tym poniżej.

ODWAŻNE KOBIETY „opowiem Ci moją historię” to projekt skierowany do kobiet z całego świata, mający na celu wspieranie, przeciwdziałanie ich dyskryminacji oraz dodaniu odwagi do działania. Organizatorami akcji jest Związek Polaków w Kalabrii oraz Fundacja “Pro Polonia”. 

Idea projektu

Spotkania kobiet, podczas których dzielą się one historiami ze swojego życia, to idealna przestrzeń do wymiany doświadczeń, wzajemnego motywowania się i inspiracji. Organizatorzy liczą na to, że kobiety biorące udział w projekcie uświadomią sobie, iż mogą się od siebie uczyć, czerpać i wspierać. 

W ramach projektu organizowane są warsztaty motywacyjne i rozwojowe, które prowadzą specjaliści z całej Europy. W trakcie warsztatów uczestniczki pracują nad budowaniem poczucia własnej wartości, asertywnością, odwagą do dokonywania zmian, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, a także doskonalą umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz stresem. 

Konferencja w Żylinie na Słowacji

Głównym punktem projektu jest konferencja, która odbędzie się w dniach 4-7 maja w miejscowości Żylina na Słowacji. Spotkanie będzie skupiało się na obszarze wyznaczania granic i uwolnienia się od stresu. Uczestniczki konferencji wezmą udział w prowadzonych przez Sylwię Miller warsztatach, podczas których będą mogły przyjrzeć się swoim potrzebom, a także poćwiczyć asertywną komunikację. Za sprawą Iwony Dziweńki z kolei dowiedzą się czym jest stres i jak się od niego uwolnić.

Podczas konferencji wystąpią także ODWAŻNE KOBIETY, które zdecydowały się opowiedzieć innym swoją historię. Ich doświadczenia i przeżycia pomogą uświadomić wszystkim uczestniczkom projektu, jak ogromna siła drzemie w kobietach i jak wiele wsparcia mogą dać sobie nawzajem.

Więcej o projekcie ODWAŻNE KOBIETY na stronie https://odwaznekobiety.com/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *