Allegro.pl szansą na start w sprzedaży internetowej

Allegro.pl szansą na start w sprzedaży internetowej

Allegro.pl to jeden z 10 największych portali sprzedaży internetowej na świecie. W czasach, gdy handel w Internecie jest standardem lub wręcz wymogiem, marketplace nadal inwestuje w swój rozwój, aby udostępnić użytkownikom jeszcze więcej możliwości oraz łatwiejszy dostęp do platformy. Jeśli prowadzisz handel stacjonarny, Allegro jest najlepszym miejscem na początek Twojej przygody ze sprzedażą internetową. W tym artykule podpowiem Ci, jak zacząć.

Założenie konta firmowego na Allegro.pl – jak zacząć i z czym to się je

Czasy, kiedy założenie konta na Allegro wymagało listownej weryfikacji, dawno już za nami. Teraz, aby założyć konto firmowe, należy wypełnić prosty, intuicyjny formularz zawierający objaśnienia przy każdym z wypełnianych pól. Po wpisaniu NIP-u oraz kraju Allegro samo pobierze informacje na temat naszej firmy z GUS. Potwierdzamy rejestrację, klikając w link wysłany do nas mailem i jesteśmy gotowi do aktywowania konta sprzedającego. Zrobimy to na dwa sposoby: przez szybką wpłatę online lub za pomocą przelewu elektronicznego. Wszystkie kroki za nami? Pora na sprzedaż!

Allegro na start – powitalny pakiet zniżek

Jako nowa firma na Allegro otrzymujemy bonus w postaci pakietu powitalnego, czyli szereg zniżek oraz benefitów, jakimi wita nas platforma. Są to między innymi:

 • pakiet 100 darmowych wyróżnień (koszt jednego wyróżnienia 19 zł/10 dni),
 • abonament profesjonalny za darmo (standardowy koszt 199 zł/miesiąc),
 • do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży! (od 5 do nawet 15% w standardzie),
 • darmowe wystawianie ofert oraz szereg innych dodatków w zależności od rozwoju i wyników naszego konta.

Możemy odebrać je w trzech etapach nawet w ciągu 8 miesięcy! Warto opracować sobie strategię sprzedaży i wykorzystać te możliwości w jak najbardziej owocny sposób.

Jakość ponad ilość tak działa Allegro!

Stało się, jesteśmy sprzedającymi na Allegro. Otrzymaliśmy dostęp do 13,2 mln aktywnych użytkowników, odwiedzających ten sklep internetowy każdego dnia. Pytanie co dalej? Czas wystawić pierwsze oferty. Tutaj zawsze podkreślam zasadę – jakość ponad ilość. Możemy wystawić dziesiątki niedopracowanych ofert, które nikogo nie zainteresują lub poświęcić swój czas na stworzenie takich, które przyciągną uwagę kupujących.

Zasada 1 – wyróżnij się! Pierwsze zetknięcie potencjalnego klienta z Twoją ofertą, to miniaturka oraz tytuł. Na to zawsze poświęcam najwięcej czasu. Nudne, powtarzające się, powielane, niedostosowane do potrzeb klient tylko przepalą Twój wysiłek. Sprzedajesz wagi kuchenne? Może dodasz do nich baterie gratis? Walcz o uwagę klientów, to jeden z kluczy do sukcesu.

„Pani Kasiu ja nawet jak śpię, to sprzedaję!”

Dzięki sprzedaży internetowej sprzedajesz 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Nie ograniczają Cię zakazy, nakazy ani godziny otwarcia. Klienci cały czas mają nieograniczony dostęp do Twojej oferty. Allegro szczególnie dba o kupujących i ich opinie, dlatego wysoka jakość konta oraz kontakt z klientami będą podstawą Twojej sprzedaży i obszarami, o które musisz dbać. Niejednemu sprzedającemu negatywne opinie spędzają sen z powiek. Oczywiście mam sposoby, żeby takie opinie usuwać, jednak nic nie psuje zaufania tak, jak ogrom niepochlebnych komentarzy na koncie, na które nikt nie odpowiada. Powiedz sam, ile razy czytałeś jedynie negatywne komentarze na koncie sprzedającego? O tym właśnie mówię.

Jestem na Allegro, sprzedaję, dbam o swoje konto i co dalej?

Allegro cały czas prowadzi szereg akcji sprzedażowych oraz promocyjnych. Udział w nich często jest dodatkowo premiowany różnymi zwolnieniami lub benefitami w postaci pakietów. Do wyboru mamy między innymi:

 • strefę okazji,
 • program prowizja 0,5%,
 • mega okazje,
 • program Allegro ceny,
 • kampanie reklamowe Allegro ads,
 • kampanie kuponowe,

…oraz szereg innych możliwości, które możemy wykorzystać do skalowania sprzedaży oraz rozwoju naszego konta. Tylko od nas zależy, w jaki sposób będziemy chcieli prowadzić sprzedaż oraz, jaką strategię opracujemy.

Allegro, czy to mi się w ogóle opłaca?

Niejednokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem, że sprzedaż na Allegro jest mało opłacalna ze względu na prowizję, którą musimy oddać platformie w momencie sprzedaży. Pamiętajmy jednak, że:

 • już pierwszego dnia Allegro daje nam dostęp do milionów klientów, którzy szukają naszych produktów, znają ten marketplace i aktywnie robią w nim zakupy,
 • wystawianie ofert oraz cała obsługa konta i sprzedaży jest niezwykle prosta,
 • prowizję płacimy jedynie w momencie sprzedaży,
 • kiedy klient zwraca towar, otrzymujemy 100% zwrotu zapłaconej prowizji,
 • konsultanci Allegro niemal natychmiastowo udzielą nam wsparcia i pomocy w kryzysowych, problematycznych sytuacjach oraz odpowiedzą na większość naszych pytań,
 • mamy dostęp do statystyk i możemy na bieżąco monitorować sprzedaż bez używania dodatkowych narzędzi,
 • stworzenie własnego sklepu internetowego jest dużą inwestycją, na co wiele firm nie może sobie pozwolić.

Mam nadzieję, że zaciekawił Was temat wejścia na rynek e-commerce przez Allegro i rozpoczęcia sprzedaży internetowej za jego pośrednictwem. Jeśli potrzebujecie pomocy, macie pytania, serdecznie zapraszam do kontaktu!

Martyna Kuśniewska

Specjalista sprzedaży na allegro.pl

Właściciel MK Business

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *