Ajurweda wsparciem w budowaniu marki i prowadzeniu własnego biznesu

Ajurweda to pochodząca z Indii medycyna naturalna, która liczy sobie aż 5000 lat! Czy może być wsparciem dla współczesnych ludzi sukcesu? Okazuje się, że jak najbardziej! O pozytywnym wpływie ajurwedy na budowę marki i prowadzenie własnej firmy przeczytacie poniżej.

Etymologicznie wyraz ajurweda pochodzi od sanskryckich słów: „ajur: – życie i „weda” – wiedza, czyli wiedza o życiu. Jej głównym celem jest utrzymanie zdrowia zdrowych i leczenie chorób chorych. Cel ten jest realizowany poprzez dbanie o ciało, umysł i świadomość. Warto jednak myśleć o ajurwedzie jak o stylu życia w zgodzie z naturą, w zgodzie z naszym cyklem oraz w zgodzie ze sobą.

Ajurweda sposobem na poprawę jakości życia

Ajurweda wykorzystuje do zrozumienia świata i siebie pięć żywiołów: eter, powietrze, wodę, ziemię i ogień. Żywioły zaś łączy w 3 energie – dosze Vata, Pitta i Kapha. Mądrość ajurwedy, koncepcja pięciu żywiołów oraz trzech energii pozwalają poznać i zrozumieć siebie. Dlaczego? Te wszystkie żywioły są w nas: w ciele i umyśle, pod postacią trzech energii. To oznacza, że wszystko jest w nas i my jesteśmy wszystkim. Dosze określają nie tylko nasz wygląd, ale również zachowanie, skłonności i predyspozycje.

Dzięki ich znajomości możemy:

  • rozpoznać nasze mocne i słabe strony;
  • ułożyć dietę i prowadzić taki styl życia, aby wspierały nas w utrzymaniu zdrowia;
  • zrozumieć siebie i to, co się z nami dzieje.

W ciągu życia oddziałują na nas różnego rodzaju czynniki: zdarzenia, przeżycia, sytuacje, ludzie, styl życia, nieodpowiednia dieta, praca, związki… Wszystko to może prowadzić do pojawienia się nierównowagi w ciele lub umyśle. Taka nierównowaga objawia się zazwyczaj pojawieniem jakiejś dolegliwości lub choroby. Filozofia ajurwedy, w tym szczególnie znajomość energii, pomaga nam odzyskać równowagę.

Ajurweda a biznes

Jak się okazuje, życie w zgodzie ze sobą, nie wyklucza prowadzenia biznesu i realizowania swoich zawodowych ambicji. Co więcej, zgodnie z filozofią ajurwedy, dzięki dbaniu o siebie i życiu w zgodzie z naszymi naturalnymi cyklami, osiągamy więcej sukcesów w sferze zawodowej. Można wręcz powiedzieć: „Zdrowa ja to zdrowy biznes!”.

Filozofia ajurwedy mówi o 7 tkankach, z których się składamy i które odżywiają się po kolei. Najpierw odżywia się pierwsza, a gdy ona jest zadbana, przekazuje kolejnej i tak do ostatniej. Odżywianie to nasz styl życia, czyli nie tylko dieta, ale również odpoczynek, sen, przebywanie w naturze, aktywność fizyczna, czas dla naszych bliskich. Jeżeli zadbamy o każdą z tych sfer, to będziemy się cieszyć zdrowiem, odpornością, energią życiową. Nie będziemy odczuwać dolegliwości w ciele czy umyśle, nie będziemy chorować. Będziemy za to mogli skupić się na czerpaniu przyjemności z realizowania się w życiu zawodowym, co przełoży się na kolejne sukcesy.

Oczywiste jest, że człowiek, który odczuwa dyskomfort w ciele lub umyśle, nie będzie czuł zadowolenia z życia: ani prywatnego, ani zawodowego. Choroby, w tym wypalenie zawodowe, mogą również negatywnie wpłynąć na poczucie spełnienia w sferze zawodowej. Dzięki ajurwedzie możemy nie tylko pokonać stany chorobowe, ale też poradzić sobie z wypaleniem zawodowym. Pomocne są w tym warsztaty oczyszczania z ajurwedą. Pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksyn: zarówno tych fizycznych, jak i mentalnych oraz poznanie schematów naszych działań.

Przepis na zawodowy i osobisty sukces

Życie zgodne z filozofią Ajurwedy jest życiem, które współgra z naszą naturą. Nie idziemy pod prąd, nie siłujemy się ze sobą: ze swoim ciałem czy umysłem. Znamy swoje mocne strony i możemy je jeszcze lepiej wykorzystywać. Dbanie o te wszystkie sfery skutkuje harmonią w życiu. A stan harmonii sprawia, że wiemy, czego chcemy i łatwiej podejmujemy decyzje, które przynoszą nam sukcesy w każdym obszarze naszego życia, nie tylko w pracy.

Anna Niewiarowska (Szczęśliwa z Ajurwedą) – organizatorka warsztatów oczyszczania z Ajurwedą, pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Skrzydła i Korzenie oraz właścicielka Praha Studio w Warszawie.

https://szczesliwazajurweda.pl/o-mnie/

https://szczesliwazajurweda.pl/

https://prahastudio.pl/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *