Top 6 książek, które musisz przeczytać, rozwijając biznes online w 2023 roku

Nie od dziś wiadomo, jak ważna w naszym życiu jest edukacja. Kiedy stary rok dobiega końca, a na horyzoncie widać już kolejny, czujemy niesamowitą chęć zmian i rozwoju. I nie ma w tym nic złego, ponieważ to genialny czas na podsumowanie i zaplanowanie kolejnych celów. W ich osiągnięciu bardzo przydatne mogą okazać się książki rozwojowe. Jakie wybrać? O tym w poniższym artykule.

Nie da się ukryć, że rynek wydawniczy jest ogromny, a w ostatnim czasie pojawiło się wiele pozycji książkowych na temat biznesu online.  Zastanawiasz się, jakie książki warto przeczytać? Które przekażą Ci wartościową, przydatną w Twojej branży wiedzę? Aby zaoszczędzić Ci czasu, postanowiliśmy przeczytać kilkadziesiąt pozycji literackich i wybrać 6 różnych książek, z których wyciągniesz to, co istotne dla każdego, kto rozwija własny biznes w wirtualnym świecie. 

Zanim zasiądziesz do lektury 

Znajdź chwilę dla siebie – w natłoku obowiązków, to bardzo ważne, aby chociaż jedną godzinę dziennie przeznaczyć na lekturę wartościowej książki. Zrób kubek gorącej herbaty z miodem i pomarańczą. Usiądź wygodnie na fotelu lub kanapie. Staraj się czytać tylko jedną książkę. Nie czytaj kilku na raz, bo możesz się pogubić. Koniecznie przygotuj ołówek lub notatnik, w którym będziesz notować wszystkie najważniejsze dla siebie informacje. 

Nasze zestawienie nie jest przypadkowe – specjalnie uszeregowaliśmy je tak, aby wiedzieć, po które pozycje warto sięgnąć w pierwszej kolejności. Nasz wybór to książki poszerzające horyzonty, pozwalające dowiedzieć się czegoś nowego na temat biznesu i nas samych, ale także zwracające uwagę na nowe trendy i rozwijający się biznes online.

Lista Top 6 książek o biznesie, które warto przeczytać w 2023 roku

  • „Bądź online – Twoja mocna strona, która wyrazi Ciebie i Twój biznes” Ola Gościniak

Autorka znana jako „Jestem Interaktywna”, stworzyła pozycję, która stanowi doskonały fundament do wprowadzenia zmian i podjęcia nowych działań w rozwijaniu biznesu online. Ola Gościniak zwraca w niej uwagę na wiele technicznych aspektów dotyczących stron www. Z lektury dowiemy się, w jaki sposób zaplanować prace nad stroną, która jest naszą najlepszą wizytówką. Co powinna zawierać, jak określić jej grupę docelową i stworzyć ją tak, aby była responsywna, a także miła dla oka. Autorka omawia czytelność strony, podaje różne przykłady i pokazuje rozwiązania. Zwraca uwagę przede wszystkim na to, aby nasza strona www, czy e-sklep były skuteczne. Ola Gościniak dzieli się też różnymi pomysłami, podpowiada z jakich narzędzi warto skorzystać. Na uwagę zasługuje fakt, że książka uczy i pokazuje za pośrednictwem różnych ćwiczeń, co możemy zrobić sami, bez pomocy fachowców. Wszystko świetnie poukładane, klarowne i czytelne, nawet dla początkującej w e-świecie osoby. 

Książka do kupienia tutaj: https://olagosciniak.pl/sklep/ksiazka-wordpress/

  • „Nowe zasady marketingu i PR” David Meerman Scott

Aby nasza firma mogła funkcjonować prawidłowo, potrzebne są trzy konkretne działania: reklama, marketing i PR. To nie są synonimy, a wręcz przeciwnie: części składowe, które fantastycznie się uzupełniają, jeśli dobrze opracujemy strategię. Autorzy publikacji omawiają ważne zagadnienia dotyczące content marketingu, podcastów czy social mediów. W bardzo merytoryczny sposób obrazują, jak warto wykorzystywać współczesne narzędzia online. Poruszają też kwestie dotyczące sztucznej inteligencji. 

  • „LinkedIn w praktyce” Angelika Chimkowska

LinkedIn to fantastyczne medium. Jego celem jest poszerzanie kontaktów biznesowych i pozyskiwanie klientów czy partnerów B2B. Książka pokazuje mechanizmy działania LinkedIn. Oprócz tego znajdziemy mnóstwo przykładów i ćwiczeń, które utrwalą naszą wiedzę. Angelika Chimkowska porusza temat budowania zaufania, wiarygodności, który przyda się nie tylko do pracy w tym medium. 

  • „Zdobyć rynek. Jak sprzedać prawie wszystko online, stworzyć upragniony biznes i żyć marzeniami” Walker Jeff

Mówiąc o biznesie online, nie można pominąć tego, co jest najważniejsze, czyli sprzedaży. Ta pozycja podpowie nam, jak skutecznie wypromować produkt czy usługę, a także jak odpowiednio wprowadzić nową pozycję na rynek. Pomoże zdecydować, kiedy podjąć ryzyko, a kiedy odpuścić. Książka porusza tematykę polityki cenowej oraz tego, jaką wartość możesz ofiarować swoim potencjalnym klientom. Autor nie boi się mówić o pieniądzach, zarabianiu. Publikacja jest dostępna także w formie e-booka.

  •  „Sieci wpływu psychologia perswazji online” Nahai Nathalie

Fantastyczna książka na temat psychologii i socjologii biznesu. Obrazująca pewne schematy dotyczące komunikacji i relacji: sprzedawca – klient. Dziś w świecie, w którym dokonujemy szybkich zakupów przez Internet, trzeba otworzyć się na różne mechanizmy. To już nie tylko budowanie grupy docelowej, to rozwijanie społeczności. Poradnik podpowie Ci, jak odpowiednio komunikować i budować relacje z klientami na wyższym poziomie. 

  • „Popraw koronę i idź po swoje” Marzena Żuławnik

Książka bardzo mentalna i duchowa z ciekawymi ćwiczeniami. Poradnik, dzięki któremu nauczysz się odpuszczać, dowiesz się, jak precyzyjnie stawiać cele i spełniać marzenia, gdzie i kiedy stawiać granice. Zrozumiesz, że porażki się zdarzają, a z sukcesu, nawet najmniejszego, warto się cieszyć i siebie nagradzać. Dodatkowo w książce znajdą się wypowiedzi pięciu kobiet sukcesu, które podzieliły się swoim doświadczeniami w biznesie.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie przypadnie Ci do gustu. Jeśli uważasz, że jakaś inna pozycja koniecznie powinna się tu znaleźć, napisz do nas! info@agencjasalmar.pl

Materiały prasowe Agencji Kreatywnej Sal-Mar

https://www.facebook.com/agencjakreatywnasalmar/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *