Projekt relaks – czyli jak zapanować na życiowym chaosem

Kluczem do radości, szczęśliwego życia, kreatywności jest spokój i relaksacja, czyli to, czego najczęściej nam w życiu brakuje. Z tego artykułu dowiesz się, jak używając niesamowitego plannera/poradnika pt. „Projekt relaks”, znaleźć spokój, w którym powstaje nowa jakość i nowe życie.

Czym jest „Projekt relaks – czyli jak zapanować nad życiowym chaosem”?

„Projekt relaks” jest w pewnym sensie spełnieniem mojego marzenia o napisaniu książki. Mimo że typową książką nie jest, ma jej formę i dużo zapisanej wartości oraz mnóstwo mojego zaangażowania i miłości. Napisałam go z myślą o Tobie.

„Projekt relaks” to planner/poradnik, w którym zebrałam ponad 60 technik, metod i wskazówek, jak odpoczywać i relaksować się. Rzeczywistość, w której żyjemy, sprawia, że otaczający nas chaos, permanentny stres i wynikające z niego lęk, zmęczenie, stany depresyjne powodują konieczność szukania alternatywy, balansu dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Wiele z opisanych technik i metod znam z własnych doświadczeń, ponieważ był czas, kiedy szukałam dla siebie najlepszej recepty na spokój i równowagę. Inne są wynikiem mojej ciekawości tego, co wszechświat oferuje ponad to, co znam i sprawdziłam. Okazuje się, że o ile możliwości jest bardzo wiele, to szukanie informacji na ich temat, pochłania ogromną ilość czasu. Zatem pomysł zebrania wszystkiego w jednym miejscu w formie poradnika, który możesz mieć zawsze przy sobie, również w podróży, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Skąd wziął się pomysł?

Pomysł na „Projekt relaks” powstał w poznańskim Wydawnictwie Zielona Litera, które w ofercie dla czytelników ma między innymi plannery. Na przełomie 2020/2021 roku prowadziłam dla jednego ze sklepów internetowych cykl webinarów o tematyce związanej z aromaterapią, którą się zajmuję. Moja działalność oraz powiązanie sklepu z wydawnictwem doprowadziły do tego, że z początkiem 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy, współtworzenia „Projektu relaks” i napisania treści, które i Ty możesz czytać. Ta propozycja była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Spowodowała, że z wielkim zapałem zabrałam się do pracy, która okazała się trudniejsza, niż myślałam.

Praca nad plannerem zajęła mi kilka miesięcy, wśród których były dni totalnej pustki w głowie i momenty, kiedy słowa same płynęły. Dni, kiedy totalnie traciłam zapał i siły do pracy, a zmęczenie brało górę. Jednak cały czas towarzyszyła mi myśl, że to, co robię, cała ta idea ma ogromny sens, że nastał czas, kiedy brak równowagi wewnętrznej, spokoju i troski o siebie będą pogłębiać zły stan psychiczny naszego społeczeństwa, w którym co 4 osoba jest dotknięta depresją. Cieszę się, że moją pracą mogę sprawić, że życie innych będzie łatwiejsze i zaproponować zbiór gotowych propozycji, jak zadbać o siebie. Propozycji skutecznych, sprawdzonych, popartych niejednokrotnie badaniami, a jednocześnie w wielu przypadkach bardzo łatwych i przyjemnych.

Co znajdziesz w środku „Projektu relaks”?

Jak wspomniałam powyżej ponad 60 gotowych technik, metod i wskazówek jak odpoczywać i relaksować się. Dowiesz się, czym jest relaks i od czego zacząć, by wybrać najlepszą metodę/technikę dla siebie. Planner da Ci okazję wzięcia udziału w psychozabawie i dowiedzenia się w trochę zabawny, a trochę poważny sposób, jaki jest Twój poziom szczęścia. Znajdziesz w nim „ponadczasowy” kalendarz, dzięki któremu będziesz mogła używać plannera, nie ograniczając się do obecnego roku oraz tabelę/listę kontrolną po każdym bloku tematycznym. Dają Ci one możliwość obserwowania postępów i zapisywania sukcesów. Znajdziesz w nim wiele motywujących cytatów, które osobiście bardzo lubię. Słowa ludzi, którzy osiągnęli sukces, zawsze motywują mnie do działania.

Wśród opisanych przeze mnie metod i technik znajdziesz m.in. ćwiczenia:

  • ruchowe mniej lub bardziej intensywne,
  • z wykorzystaniem wody na różne sposoby,
  • oddechowe,
  • skupiające umysł, które uczą wdzięczności i tłumaczą, czym jest koherencja serca.

Dowiesz się, że zapachy mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne oraz przypomnisz sobie, że gry planszowe i zabawa w kolorowanie, to fantastyczna forma relaksu i odnajdywania wewnętrznego spokoju. „Projekt relaks” pokazuje i uczy, że ciało i umysł działają, jak naczynia połączone. Są całkowicie współzależne.

W plannerze nie zabrakło również ciekawostek, np. w jaki sposób relaksują się obcokrajowcy Skandynawowie czy Amerykanie oraz, że król Bhutanu rozszerzył wskaźnik PKB o Program Szczęście Narodowe Brutto (Gross National Happiness).

Dla kogo przeznaczony jest „Projekt relaks”?

Pisałam go z myślą o kobietach. Jednak nie było moim celem ograniczać go do płci czy wieku. Każdy znajdzie w projekcie coś dla siebie. Świadczą o tym szybkie porady dla zapracowanych bizneswoman oraz zabieganych młodych mam. Uważam, że jest idealny, aby mieć go zawsze pod ręką, zabierać go ze sobą i obdarować nim każdą osobę, której dobro jest dla nas ważne.

Pamiętaj! Jesteś jedyną osobą, która zostanie z Tobą do końca życia, zatem DBAJ O SIEBIE!

Życzę powodzenia! Mocno trzymam za Ciebie kciuki i zapraszam do kontaktu po egzemplarz ze spersonalizowanym autografem!

Justyna Wiśniewska – Praktyk metody głębokiego relaksu Access Bars® i Access Facelift®, trener metody Access Bars®, certyfikowana aromaterapeutka i członek Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego. Autorka plannera „Projekt relaks – czyli jak zapanować nad życiowym chaosem”. Autorka artykułów w tematyce holistycznego podejścia do zdrowia.

www.justynawisniewska.eu

zapachyzdrowia@gmail.com

Facebook – https://www.facebook.com/Justyna-Wi%C5%9Bniewska-Zapach-zdrowia-104238681709364

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *