Poznajmy się – VERY PERI

very peri pantone

W zeszłym roku wybrano dwa kolory modne w 2021 r. – Ultimate Gray i Illuminating. W tym roku wracamy do tradycyjnego wyboru jednej barwy. Tym razem firma Pantone wybrała kolor Very Peri.

Topowa barwa roku 2022 będzie się przewijała we wszystkich dziedzinach życia. Wiemy już, na jaki kolor warto pomalować ściany i, w jakich barwach będziemy dobierać meble i dekoracyjne dodatki.

very peri pantone

Barwa przewodnia na 2022 rok powinna zachęcać do działania, inspirować i pobudzać kreatywność. Very Peri ma symbolizować przeobrażenia zachodzące w świecie i mobilizować do zmian po długich miesiącach życia w cieniu pandemii i lockdownu. Kolor na 2022 rok ma pomóc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości i dodać energii.

Jak pisze instytut Pantone – „Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy znowu życie pisze dla nas nowy scenariusz”.

very peri

„Wraz z trendami w grach komputerowych, rosnącą popularnością meta verse i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej PANTONE17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne w świecie cyfrowym przejawiają się w świecie fizycznym i vice versa”.

Jak wybierany jest kolor roku?

Jak przebiega sam proces wyboru koloru roku? Od początku wymaga dogłębnej analizy i śledzenia trendów. Aby co roku dokonać wyboru, eksperci do spraw kolorów Pantone z Pantone Color Institute™ (tam o kolorach wiedzą wszystko) przeczesują świat filmów, teledysków, sztuki, mody, kulinariów, nowinek w designie, podróży i interesujących miejsc w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych. W ten sposób od 23 lat Pantone wpływa na decyzje zakupowe w wielu branżach.

Justyna Bruger

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *