Dress code – Business Formal Kobiet

woman dress code

Business Formal to nic innego jak formalny strój biznesowy, wymagany podczas oficjalnych spotkań w środowisku biznesowym, finansowym, prawniczym, a także polityce oraz na forum naukowym. Służy podkreśleniu profesjonalnego reprezentowania organizacji. Co go charakteryzuje? O tym w poniższym artykule.

Wygląd jest niewątpliwie informacją dla naszego otoczenia. Mówi m.in. o tym, jak czujemy się w swojej skórze, jakie mamy poczucie wartości oraz stosunek do osób z naszego otoczenia. Ważne jest, by był spójny z tym, czym zajmujemy się zawodowo, a jednocześnie pozwalał czuć się komfortowo. Poznaj najważniejsze cechy stylu business formal dla kobiet. 

Charakterystyka stylu business formal dla kobiet

Garnitur to najważniejsza część garderoby. Najlepsza wersja to ta trzyczęściowa. Składają się na nią żakiet, spódnica oraz spodnie (komplet ze spódnicą uważany jest za bardziej elegancki). Dopuszczalny jest również zestaw żakiet i sukienka typu princeska. Garnitur koniecznie ciemny, ale nie czarny (ten kolor zarezerwowany jest na wieczór, okazje szczególnie uroczyste oraz te związane z żałobą). 

Żakiet musi być dopasowany, jednak nie za ciasny ani nie za luźny. Powinien być dobrany odpowiednio do sylwetki.

Spódnica wraz z żakietem tworzy najbardziej klasyczny i elegancki zestaw. Najważniejsza jest jej długość. Bardzo niestosowne jest zbytnie eksponowanie nóg. Idealna długość spódnicy powinna sięgać połowy kolana. Dobrze, aby była dopasowana, ale w odpowiednim rozmiarze (nie za ciasna ani nie za luźna).

Spodnie muszą być z kantem. Ważna jest odpowiednia długość. Nie powinny leżeć na butach. 

Koszula najbardziej elegancko będzie się prezentowała klasyczna w kolorze bieli, ecru lub błękitnym. Możemy również wybrać blady róż lub delikatne prążki. Jako dodatek sprawdzi się elegancki top lub golf.

Buty skórzane, palce muszą być zakryte. Wysokość obcasa nie powinna przekraczać 8 cm. Źle dobrane buty, mogą zepsuć całkowicie nasz wygląd i prezencję. Z tego powodu powinny być w kolorze dopasowanym do reszty stroju, zawsze czyste i niezniszczone.

Rajstopy w pracy oraz sytuacjach oficjalnych przez cały rok nogi kobiety muszą być zakryte. Zimą nosimy grubsze rajstopy, latem cieńsze, ale nosimy je zawsze.

Dodatki im mniej tym lepiej. Dyskretny zegarek czy kolczyki powinny wystarczyć. Torebka ze skóry w klasycznym kroju najlepiej czarna. Dozwolona jest obrączka lub pierścionek.

Make up delikatny makijaż, włosy upięte.

Zwracając uwagę na wymienione elementy stroju/wyglądu, możecie bez obaw ruszać na spotkania biznesowe z poczuciem, że wyglądacie profesjonalnie, z klasą i adekwatnie do sytuacji.

Justyna Bruger – stylistka

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *