,,Bądźmy jeden dla drugiego…”

katrin belen

Z wykształcenia masażystka/fizjoterapeutka. Ukończyła także szkołę krawiecką. Obecnie projektantka kreacji artystycznych. Uwielbia czytać i kocha piękny świat. Właścicielka Katrin Belen Fashion. Na jej profilu na Facebooku można zobaczyć kreacje artystyczne, publikacje i zdjęcia ciekawych sesji artystyczno-fotograficznych. Poznajcie Katrin Belen niezwykle utalentowaną kobietę, która nigdy się nie poddaje.

A.R.: Witaj Kasiu. Jesteś projektantką kreacji artystycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Skąd pomysł na takie zajęcie?

K.B.: Moja przygoda z projektowaniem zaczęła się w 2016 roku. Początkowo były to zwykłe kreacje tzw. fashion. Nie wyszło, nie było zainteresowania. Po 2 latach rozpoczęłam pracę nad kreacjami artystycznymi. Pierwszy pokaz pn. Upadłe anioły odbył się w Złotowie, skąd pochodzę.

A.R.: Z czego jesteś najbardziej dumna?

K.B.: Moją największą dumą jest kreacja z ziarenek kawy. Proces jej tworzenia trwał 3 tygodnie. Była to pierwsza artystyczna kreacja, której zdjęcie ukazało się w magazynie Marika. Kolejnym powodem do dumy jest to, że otrzymałam tytuł Polak roku we Włoszech i na świecie w kategoriidziałalność artystyczna. Do plebiscytu nominowała mnie Anna Malczewska.

katrin belen
fot. Oliver Rindelaub

A.R.: Wiem, że Twoje kreacje powstają w 80% z recyklingu. Zdradź proszę, jakich surowców używasz do realizacji swoich pomysłów?

K.B.: Od dziecka posiadałam zdolności manualne. Szyłam dla lalek. Tworzę z folii, papieru, gąbek, materiałów oraz łyżeczek jednorazowych. Pragnę dać drugie życie wszystkim rzeczom i pokazać uniwersalność w modzie artystycznej.

A.R.: Czy czujesz, że Twoja praca jest zauważana?

K.B.: Tak! Ludzie ze świata mody zaczęli doceniać to, co robię. Nauczyłam się już perfekcji. Jestem z tego bardzo dumna.

A.R.: Wiem, że wkrótce Twoje prace będzie można zobaczyć na dwóch pokazach mody artystycznej. Możesz zdradzić, gdzie się one odbędą?

K.B.: Tak. Pierwszy w Köln już 13 listopada. Zaprezentowane zostaną kreacje użytkowe tzw. fashion. Będzie także Justyna Bruger oraz Paulina Janicka. Kolejny pokaz to Berlin 27 listopada. Tam z Justyną El Nagar pokażemy kreacje recyklingowe.

katrin belen
fot. Oliver Rindelaub

A.R.: Czy masz jakieś największe marzenie?

K.B.: Tak! Pokaz mody w Mediolanie. Chciałabym uszyć kreację, w której wystąpi Lady Gaga.

A.R.: Co chciałabyś powiedzieć osobom, które przeczytają ten wywiad?

K.B.: Bądźmy jeden dla drugiego! Przecież życie jest takie piękne. Ludzie są piękni. Świat jest piękny. Tylko my – ludzie czasem to wszystko psujemy. Bądźmy ludźmi!

A.R.: Dziękuję za rozmowę.

K.B.: Ja również pięknie dziękuję.

Z Katrin Art rozmawiała Anna Radzik – copywriterka.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *